Almanya’da Üniversite Okumak

ಅಲ್ಮಾನ್‌ಕ್ಯಾಕ್ಸ್ ಫೋರಮ್‌ಗಳಿಗೆ ಸುಸ್ವಾಗತ. ನಮ್ಮ ಫೋರಮ್‌ಗಳಲ್ಲಿ ಜರ್ಮನಿ ಮತ್ತು ಜರ್ಮನ್ ಭಾಷೆಯ ಕುರಿತು ನೀವು ಹುಡುಕುವ ಎಲ್ಲಾ ಮಾಹಿತಿಯನ್ನು ನೀವು ಕಾಣಬಹುದು.
    ಕೆರೆಮ್ 01
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಸ್ನೇಹಿತರು.

Almanyada yasamak isteyenler için yazıyorum. eğer üniversiteyi Almanyada okursanız universite bitiminde bir yıl sebebsiz oturma izni alıyorsunuz. eğer bu süre içinde iş bulursanız ve bunu resmi kayıtlara gecerseniz calışma izni alıyorsunuz. tabi bunun için üstün almancanın gerektiğini solememe gerek yok. peki diyorsanız ben Almanyada izinlerimi aldım ama eşim gelemedi. onu nasıl yanıma alacam. onuda soliyeyim. eşiniz için konsolosluğa veya  alman içişlerine başvuru yapıyorsunuz. eşiniz belli bir süre zarfında kursa gidiyor. almancayı ve alman kültürünü öğreniyor ( sebeb; Almanyaya yabancı kalmamak )
    eğer bunların sonunda kursu veren ekip onaylarsa eşinizde izin alabilşiyor. zaten dil biliyor diyorsanız ve yetkilinin size bir kastı yoksa zaten oturma izni alır. hele birde iş bulursa eşinizin Almanyaya alınmaması için sebeb yok

ಸೊಪ್ಪು
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

eğer üniversiteyi Almanyada okursanız universite bitiminde bir yıl sebebsiz oturma izni alıyorsunuz.

Bu konuda eminmisin…

ಕಪ್ಪು ಮತ್ತು ಬೂದು_3
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

Arkadaslar bi sorunum var, bilgisi olan varsa ve bilgilerini paylasirsa cok makbule gecer. türkiye de iktisat bölümü mezunuyum, 1 yildir da almanyadayim, burda universiteye gitmek istiyorum, en azindan iyi derece de almancaya sahip olabilmek icin. Ne yapabilirim, diplamamin denkligi kabul edilirmi, master yapabilirmiyim, yada burda baska ne yapabilirim türkiyeden aldigim diplomayi nasil degerlendirebilirim? diyelim ki bitirdigim bölüme burda devam ettim burdaki bi üniversitede, sonra ne yapabilirim, bu bitirdigim bölümün Almanca tam karsiligi nedir ve bu bölüm mezunu bir kisi almanya da ne is yapar? simdi den tesekkürler. Ayrica site cok güzel, tesadüfen buldum, cok begendim.

ಡೆನ್ನಿಸ್ 1989
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಹಾಯ್, ನಾನು ನನ್ನನ್ನು ಕೇಳುತ್ತೇನೆ, ನಾನು ಈಗ ಪ್ರೌ school ಶಾಲೆಯ ಕೊನೆಯ ವರ್ಷದಲ್ಲಿದ್ದೇನೆ. ನಾನು ನನ್ನ ಶಾಲೆಯನ್ನು ಮುಗಿಸಿದಾಗ ಜರ್ಮನಿಯಲ್ಲಿ ಯುನಿಗೆ ಹೋಗಬೇಕೆಂದು ಯೋಚಿಸುತ್ತೇನೆ ಮತ್ತು ನಾನು ಅವನಿಂದ ವೀಸಾ ಪಡೆಯುವ ಅಗತ್ಯವಿಲ್ಲ. ನಾನು ವಾರ್ಷಿಕ ಸಂಪಾದಿಸಬೇಕೇ? ತರಬೇತುದಾರ, ನೀವು ಸಹಾಯ ಮಾಡಬಹುದಾದರೆ ನನಗೆ ಸಂತೋಷವಾಗುತ್ತದೆ, ಈಗಾಗಲೇ ಧನ್ಯವಾದಗಳು.

ಎರ್ಟುಗ್ರಲ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ನಾನು ಓದಿದ ಜರ್ಮನಿಯಲ್ಲಿ ಶಾಲಾ ಸಾರಿಗೆ ತಂತ್ರಜ್ಞನಾಗಿ ಹಾದುಹೋಗುವ 2 ವರ್ಷದ ದ್ವಿ ಹೆದ್ದಾರಿಗಳಲ್ಲಿ ನಾನು ಓದಿದ್ದನ್ನು ಅಥವಾ ಟರ್ಕಿಯಲ್ಲಿನ ನನ್ನ ಕಾಲೇಜು ಡಿಪ್ಲೊಮಾದಲ್ಲಿ ನಾನು ಏನು ಮಾಡಬಹುದು ಎಂದು ನಾನು ನಿಮಗೆ ವಂದಿಸುತ್ತೇನೆ, ಈಗಾಗಲೇ ಹೇಳಬೇಕು

3,14
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

-> ಕ್ಲಿಕ್

5 ಉತ್ತರಗಳನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ - 1 ರಿಂದ 5 (ಒಟ್ಟು 5)
  • ಈ ವಿಷಯಕ್ಕೆ ಉತ್ತರಿಸಲು ನೀವು ಲಾಗ್ ಇನ್ ಆಗಿರಬೇಕು.