ಉಬರ್ ಡೈ ಸುಳ್ಳು

ಅಲ್ಮಾನ್‌ಕ್ಯಾಕ್ಸ್ ಫೋರಮ್‌ಗಳಿಗೆ ಸುಸ್ವಾಗತ. ನಮ್ಮ ಫೋರಮ್‌ಗಳಲ್ಲಿ ಜರ್ಮನಿ ಮತ್ತು ಜರ್ಮನ್ ಭಾಷೆಯ ಕುರಿತು ನೀವು ಹುಡುಕುವ ಎಲ್ಲಾ ಮಾಹಿತಿಯನ್ನು ನೀವು ಕಾಣಬಹುದು.
    ಲೆಹರರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಎಸ್ ವಾರ್ ಐನ್ಮಲ್ ಐನ್ ಇನ್ಸೆಲ್, ವೋ ಅಲ್ಲೆ ವರ್ಚೀಡೆನೆನ್ ಗೆಫಾಹ್ಲೆ ಲೆಬ್ಟನ್.
    ದಾಸ್ ಗ್ಲೋಕ್, ಡೈ ಟ್ರೌರಿಗ್ಕಿಟ್, ದಾಸ್ ವಿಸ್ಸೆನ್ ಉಂಡ್ ಆಲ್ ಡೈ ಆಂಡರೆನ್, ಡೈ ಲೈಬೆ ನಟಾರ್ಲಿಚ್ ಆಚ್.
    ಐನ್ಸ್ ಟೇಜಸ್ ಮೆಲ್ಡೆಟೆ ದಾಸ್ ಷಿಕ್ಸಲ್ ಡೆನ್ ಗೆಫಾಹ್ಲೆನ್, ದಾಸ್ ಡೈ ಇನ್ಸೆಲ್ ಅನ್ಟರ್ಜೆನ್ ವಿರ್ಡ್.
    ಆದ್ದರಿಂದ ಬೆರೆಟೆಟೆನ್ ಸೀ ಇಹ್ರೆ ಸ್ಕಿಫ್ ಉಂಡ್ ವರ್ಲಿಯೆನ್ ಡೈ ಇನ್ಸೆಲ್.
    ನೂರ್ ಡೈ ಲೈಬೆ ವೋಲ್ಟೆ ಬಿಸ್ ಜುಮ್ ಲೆಟ್ಜೆನ್ ಮೊಮೆಂಟ್ ಬ್ಲೀಬೆನ್.
    Als es fast zu spät war und die ಇನ್ಸೆಲ್ ಅನ್ಟರ್ಜಿಂಗ್, rief sie um Hilfe.
    ಡೆರ್ ರೀಹೆಟಮ್ ವಾರ್ ಇನ್ ಡೆರ್ ನಹೆ ಮಿಟ್ ಐನೆಮ್ ಲಕ್ಸಸ್ಚಿಫ್.
    Die Liebe fragte ihn: “Reichtum, kannst du mir helfen? – Nein, weil ich zu viel Geld und Gold auf
    meinem Schiff habe, so ist für dich kein Platz hier!”
    ಡೈ ಲೈಬ್ ಫ್ರ್ಯಾಗ್ಟೆ ಸೋಡಾನ್ ಡೆನ್ ಹೊಚ್ಮಟ್ ಉಮ್ ಹಿಲ್ಫೆ, ಡೆರ್ ಆಚ್ ಮಿಟ್ ಸಿನೆಮ್
    wunderschönen Boot vorbeifuhr. “Ich kann dir nicht helfen, du bist ganz nass und
    könntest mein Schiff beschmutzen!”
    Als die Traurigkeit nicht weit vorbeisegelte, fragte die Liebe: “Traurigkeit, lass
    mich mit dir gehen. – Oooh…Liebe, ich bin so traurig, ich möchte besser alleine bleiben.”
    Das Glück ist auch weitergefahren. Es war soo glücklich, dass es die Liebe nicht hörte….
    Und plötzlich hörte die Liebe eine Stimme: “Komm, komm doch, ich nehme dich mit!”
    ಡಾ ವಾರ್ ಐನ್ ಆಲ್ಟರ್ ಮನ್, ಡೆರ್ ಗೆಸ್ಪ್ರೋಚೆನ್ ಹ್ಯಾಟ್ಟೆ. ಡೈ ಲೈಬ್ ವಾರ್ ಆದ್ದರಿಂದ ಗ್ಲಕ್ಲಿಚ್, ಆದ್ದರಿಂದ
    ಜುಫ್ರೀಡೆನ್, ದಾಸ್ ಸೀ ನಿಚ್ಚ್ ನಾಚ್ ಸೀನೆಮ್ ನೇಮೆನ್ ಜೆಫ್ರಾಗ್ಟ್ ಟೋಪಿ.
    ಅಲ್ಸ್ ಬೀಡ್ ವೈಡರ್ ಫೆಸ್ಟೆನ್ ಬೋಡೆನ್ ಅನ್ಟರ್ ಡೆನ್ ಫೀನ್ ಹ್ಯಾಟನ್ ಉಂಡ್ ಗೆರೆಟ್ಟೆ ವಾರೆನ್, ಜಿಂಗ್ ಡೆರ್ ಆಲ್ಟೆ ವೆಗ್.
    ಡೈ ಲೈಬೆ ಮೆರ್ಕ್ಟೆ, ವೈ ವಿಯೆಲ್ ಸೀ ಡೆಮ್ ಆಲ್ಟನ್ ಷುಲ್ಡೆಟೆ, ಡೆರ್ ಅಬರ್ ವಾರ್ ಸ್ಕೋನ್ ಫೋರ್ಟ್.
    Sie fragte daraufhin das Wissen: “Wer hat mich gerettet, wer hat mir geholfen?”
    “Das war die ZEIT” – antwortete das Wissen.
    “Die Zeit?!?” fragte die Liebe, “aber warum hat mich die Zeit gerettet?”
    ದಾಸ್ ವಿಸ್ಸೆನ್ ಲಾಚೆಲ್ಟೆ ವೈಸ್ ಉಂಡ್ ಗೆಹೈಮ್ನಿಸ್ವೊಲ್ ಉಂಡ್ ಆಂಟ್ವರ್ಟೆಟ್ ಇಹ್ರ್:
    “WEIL NUR DIE ZEIT VERSTEHEN KANN, WIE WICHTIG DIE LIEBE IM LEBEN İST….

ಸ್ಕೆಚ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಫರ್ ಡೈ ಗೆಸ್ಚಿಚ್ಟೆ ಡಾಂಕೆ ಇಚ್ ಇಹ್ನೆನ್ :::: ಲೈಬೆ ಕೊಲ್ಲೆಜ್

ಎಲ್ವಿನ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಸೂಪರ್ ಡ್ಯಾಂಕೆ ಸ್ಚಾನ್ ..

ಕಲಾಕೃತಿಗಳು
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಡ್ಯಾಂಕೆ ಸ್ಚಾನ್ ಎಸ್ ವಾರ್ ಸೆಹರ್ ಸ್ಕಾನ್ ವೆನ್ ಡು ಅಂದೆರೆ ಕಳುಹಿಸಿಲ್ಲ :) ಡಾಂಕೆ ವೆಡರ್ ಮೇ ಸ್ಕೋನ್ ಲೆಹ್ರೆರ್ :)

ಕ್ಯಾಲ್ಹಜಲ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

eine sehr schöne geschichte danke schön: D.

ವಿಧಾನ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ನೀವು ಟರ್ಕಿಶ್ ಭಾಷೆಯಲ್ಲಿ ಬರೆದರೆ ಚೆನ್ನಾಗಿರುತ್ತದೆ.ನಾನು ಜರ್ಮನ್ ಭಾಷೆಯಲ್ಲಿ ಮಧ್ಯಮ ವರ್ಗ

ಇಚ್ಬರ್ನಾ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ನಾನು ಯಾವಾ ಟರ್ಕಿಶ್ ಭಾಷೆಯಲ್ಲಿ ಬರೆಯುತ್ತೇನೆ ಎಂದು ಭಾವಿಸುತ್ತೇನೆ.

ಮಲ್ಕಯಾ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಅಲೆನ್ಸ್ಗಾಗಿ ವೈಲೆನ್ ಡ್ಯಾಂಕ್

Nachtigall
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

von mir  auch ein “süper”

ಕಾರಣ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

danke schön ಟರ್ಕಿಶ್ nerdeeeeeeeeeee

ಅನಾಮಧೇಯ
    ಭೇಟಿ

ben bu siteye yeni üye oldum ve gerçekten almanca öğrenmek istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum kız arkadaşım için öğrenmek istiyorum sanırım bu yazı güzel ama hiç anlayamıyorum türkçesini de yazarsanız çok memnun olurum… =)

ಎಸ್ಮಾ 41
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

Türkceside benden olsun …. bariiii  :)
    ಇದು ನಿಜವಾಗಿಯೂ ಸುಂದರವಾದ ಕಥೆ.

ದಿ ಸ್ಟೋರಿ ಆಫ್ ಅಸ್ಕಿನ್

ಒಂದು ಕಾಲದಲ್ಲಿ ಎಲ್ಲಾ ಭಾವನೆಗಳು ವಾಸಿಸುತ್ತಿದ್ದ ದ್ವೀಪವಿತ್ತು:
    ಸಂತೋಷ, ದುಃಖ, ಜ್ಞಾನ ಮತ್ತು ಪ್ರೀತಿ ಸೇರಿದಂತೆ ಎಲ್ಲಾ.

Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.Aşk, “Zenginlik, beni de yanına alır mısın?” diye sormuş.Zenginlik, “Hayır, alamam.Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok.” demiş.Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş. “Kibir, lütfen bana yardım et!”, Kibir “Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin.” diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: “Üzüntü, seninle geleyim.” Üzüntü “Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var.” Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. “Gel Aşk! Seni yanıma alacağım…”Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş: “Bana yardım eden kimdi?” Bilgi “O, Zaman'dı” diye cevap vermiş. “Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?” diye sormuş Aşk. Bilgi gülümsemiş:

“Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir”

yigit285
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ನಿಮ್ಮ ಕೈಗಳನ್ನು ಆಶೀರ್ವದಿಸಿ ..:):)

ಮಿತ್ರ 07
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಇಚ್ find ್ ಟೋಲ್! ವೆನ್ ಸೀ ನೋಚ್ ಸೋವಾಸ್ ಗೆಸ್ಚಿಚ್ಟೆ ಹ್ಯಾಬೆನ್ ಶ್ರೆಬೆನ್ ಸಿ ಬಿಟ್ಟೆ ವೀಟರ್, ಡ್ಯಾಮಿಟ್ ವಿರ್ ಡೈ ನ್ಯೂ ಲೆರ್ನೆಂಡೆನ್ ಫ್ರಾಯ್ಂಡೆನ್ ಮೋಟಿವಿಯೆರೆನ್ ಕೊನ್ನೆನ್! ಅಲ್ಲದೆ ನಾಚ್ಮಲ್ ಸೂಪರ್! ಡಾಂಕೆ!

hilal_gh
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

teşekkür ederim çok güzelmiş bende yeni öreniyorum almancayı daha cümle kuramıyorum bir cümeninde anca bildiğim keimelerini anlaya biliyorum payaşımın içinde çok teşekkür :::::::::::::))

ನೈಜ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

dankeschön :)

15 ಉತ್ತರಗಳನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ - 1 ರಿಂದ 15 (ಒಟ್ಟು 21)
  • ಈ ವಿಷಯಕ್ಕೆ ಉತ್ತರಿಸಲು ನೀವು ಲಾಗ್ ಇನ್ ಆಗಿರಬೇಕು.