fuk_18 ಸಹೋದರ ನೀವು ನನಗೆ ಸಹಾಯ ಮಾಡಬಹುದೇ ??

ಅಲ್ಮಾನ್‌ಕ್ಯಾಕ್ಸ್ ಫೋರಮ್‌ಗಳಿಗೆ ಸುಸ್ವಾಗತ. ನಮ್ಮ ಫೋರಮ್‌ಗಳಲ್ಲಿ ಜರ್ಮನಿ ಮತ್ತು ಜರ್ಮನ್ ಭಾಷೆಯ ಕುರಿತು ನೀವು ಹುಡುಕುವ ಎಲ್ಲಾ ಮಾಹಿತಿಯನ್ನು ನೀವು ಕಾಣಬಹುದು.
    ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

ಮೆರ್ರಿ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

S.a arkadasim bende ayni soruyu sordum hep benden evrak istediler cunku ben alman oldugum halde maas bordrosu isyeri sozlesmesi ev kira herseyi istediler. Bugun gorusmem vardi evraklari teslim ettim hic bisiy demedim hele avukat felan hic karistirmayin ben telefonla randevu aldigimda benden bu evraklari niye istediniz felan dedim masustan avukat felan tuttum dedim cok tepki verdiler ters davrandilar biz vizeyi ister veririrz ister vermeyiz alman olsanda dediler. Bugun gittim evraklari verdim gorustugum memur cok iyi biriydi evraklara bakmadi bile bunlari oylesine istedim dedi. Senin alman vatandasi olman en buyuk sansin yoksa asla esini getiremezdin gelirin yetersiz dedi. Yarin ankaraya onayi yolluyorum iki haftaya gelir vizesi dedi :))) panikk yapmayin memurlarin huyuna gidin ne isterlersede verin :)

ಪಡೆವ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

Diyorum ben size alman vatandasi olmaniz buyuk avantaj sizden sadece prasedür geregi istiyorlar bunlari

muratbdr
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

S.a arkadasim bende ayni soruyu sordum hep benden evrak istediler cunku ben alman oldugum halde maas bordrosu isyeri sozlesmesi ev kira herseyi istediler. Bugun gorusmem vardi evraklari teslim ettim hic bisiy demedim hele avukat felan hic karistirmayin ben telefonla randevu aldigimda benden bu evraklari niye istediniz felan dedim masustan avukat felan tuttum dedim cok tepki verdiler ters davrandilar biz vizeyi ister veririrz ister vermeyiz alman olsanda dediler. Bugun gittim evraklari verdim gorustugum memur cok iyi biriydi evraklara bakmadi bile bunlari oylesine istedim dedi. Senin alman vatandasi olman en buyuk sansin yoksa asla esini getiremezdin gelirin yetersiz dedi. Yarin ankaraya onayi yolluyorum iki haftaya gelir vizesi dedi :))) panikk yapmayin memurlarin huyuna gidin ne isterlersede verin :)

hadi gözun aydın.. ınsallah benım evraklarda  gelır  kısa  surede

ಒಮೆರುಮೆಟೆನ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

Ben sana soyle diyim simdi senin ilk vize basvurunda avukat tutmanin hic bir faydasi yok kanunende avukatin devreye girebilecegi bir durum yok eger ki vizen 3 sefer red almissa ve vize basvurunda verilen 6 aylik surec icerisinde sana bilgi verilmemisse avukat devreye girebiliyor ve istisnai durum olarak hamile olan esin yanina gitmeye calisirken yardimci olabiliyor (herhangi bir durumda  esinin senden baska bakacak kimsesi yoksa tabi )

ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

vealeyküm selam mery kardeşim Allah senden razı olsun valla içimi rahatlattın inşallah dediğin gibi olur bi aksilik çıkmaz peki ne kadar sürede sana haber verdiler ben ankaradan geleli 2 haftayı geçti ama eşime hele bi haber gitmemiş ? :)

tugce_doerj ಆಗಿದೆ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

esiniz alman vatandasi ise esinizden gelir belgesi … istemezler. istense bile formalite icabi isterler. vizeniz cikar yakin zamanda merak etmeyin.

ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

:) :) inşallah tuğçe kardeşim gerçekten mutlu oldum şimdi tabi hayırlısı olsun rabbim en güzelini bilendir inşallah hepimizinki çıkar yakın zaman da  :)

ಅದೃಷ್ಟ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

:) :) inşAllah tuğçe kardeşim gerçekten mutlu oldum şimdi tabi hayırlısı olsun rabbim en güzelini bilendir inşAllah hepimizinki çıkar yakın zaman da  :)

SOYER BENİM EşİMDE ALMAN VATANDAşI MAAş BORDROSU İş SÖZLEşMESİ KİRA KONTRATI İSTENDİ BİZDE KORKMUşTUK ÇÜNKÜ EşİM ÇALIşMIO GÖRÜşMEYE GİTTİ MEMUR FORMALİTE İCABI İSTEDİK DEDİ YANİ Bİ SIKINTI YOK İÇİN RAHAT OLSUN :d

ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

:) :) hadi inşallah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşallah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

ಅದೃಷ್ಟ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

:) :) hadi inşAllah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşAllah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

hayır memur yarın onay gönderem dedi ankarada artık kaç günde gönderir vizeyi bilemem. allah sabır versin herkese.

ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ammin aminn inşallah ne zaman başvuru yapmıştın peki ? ne kadar oldu yani ?

ಅದೃಷ್ಟ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ಅಮ್ಮಿನ್ ಅಮೀನ್ ಇನ್ಶಾ ಅಲ್ಲಾ, ನೀವು ಯಾವಾಗ ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸಿದ್ದೀರಿ? ಹಾಗಾದರೆ ಎಷ್ಟು ಸಮಯವಾಯಿತು?

ನಾನು 05.01.2015 ರಂದು ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸಿದ್ದೇನೆ ಮತ್ತು ದಾಖಲೆಗಳು 16 ದಿನಗಳ ನಂತರ ಜರ್ಮನಿಗೆ ಬಂದವು.

ಸೋಯರ್
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

ben 13.01.2015 te başvurdum hala bi haber yok bakalım hayırlısı olur inşallah :) seninki de en kısa sürede gelir inşallah :)

ಪಡೆವ
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insallah

muratbdr
    ಭಾಗವಹಿಸುವವರು

Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insAllah

ಬ್ರೋ ನಿಮ್ಮ ಕಂಪ್ಲೇಂಟ್ ಯಾಕೆ ಇಷ್ಟು ದಿನ ತೆಗೆದುಕೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ ಅಂತ ಅರ್ಥ ಆಗ್ತಿಲ್ಲ.ಸಾಮಾನ್ಯವಾಗಿ ಡಾಕ್ಯುಮೆಂಟ್ಸ್ 2 ವಾರದಲ್ಲಿ ಬರುತ್ತೆ ಆದರೆ ನೀವು ಕಲೆಕ್ಟ್ ಮಾಡಿದ್ರೆ 1 ತಿಂಗಳಿಗೆ ವೀಸಾ ಬರುತ್ತೆ ಸಂಗಾತಿಯ ಸ್ಟೇಟಸ್ ನಿಂದಾಗಿ ಅವನು ಅಲ್ಲ ಜರ್ಮನ್ ಪ್ರಜೆ, ಕಾನೂನು ಸಮಸ್ಯೆಗಳು, ಶಾಲೆಯ ಸ್ಥಿತಿ, ಇತ್ಯಾದಿಗಳಂತಹ ಯಾವುದೇ ಸಮಸ್ಯೆಗಳಿವೆಯೇ? ನಾನು ಕೆಲವರನ್ನು ನೋಡುತ್ತಿದ್ದೇನೆ, 4 ತಿಂಗಳಿಂದ ಕಾಯುತ್ತಿರುವವರು ಇದ್ದಾರೆ, ಇದು ನನಗೆ ಹಾಸ್ಯಾಸ್ಪದವಾಗಿದೆ, ಏಕೆ ಇಷ್ಟು ದಿನ?

15 ಉತ್ತರಗಳನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ - 1 ರಿಂದ 15 (ಒಟ್ಟು 19)
  • ಈ ವಿಷಯಕ್ಕೆ ಉತ್ತರಿಸಲು ನೀವು ಲಾಗ್ ಇನ್ ಆಗಿರಬೇಕು.